Jak vybrat obruč na hooping

Obruče na hooping jsou větší a těžší než klasické dětské obruče. Kroužení je s nimi tedy snažší. Na těchto stránkách naleznete širokou škálu ručně vyráběných obručí. Stačí si jen vybrat. 

 

A jak tedy na to?

Ať už jste se setkali s hoopingem kdekoli, první reakce bývají vždy podobné. Máte touhu kroužit, vyzkoušet něco nového, a tak s nadšením popadnete první obruč, která se před vámi zjeví. Nejčastěji je to ta malá dětská plastová z hračkářství, kterou zabavíte svým dětem nebo naopak velká a těžká fitness obruč ze sportu s divnými výstupky a magnety, co slibuje okamžité hubnutí.

 

Ani jedna z těchto variant není úplně šťastná volba. Špatný výběr obruče hned do začátku má totiž za následek to, že nám to většinou příliš nejde, jsme z točení otrávení a unavení a nakonec to vzdáme s tím, že to nejde a nikdy se to nenaučíme. Příliš lehkou obruč nezvládneme roztočit a naopak příliš těžká nám může způsobit spoustu nehezkých podlitin. 

A o tom přece hooping není. 

Hooping je o radosti z pohybu, legraci, pozitivní náladě a společném sdílení. Proto je pro začátek výběr správné obruče velmi důležitý. 

Jakou konkrétní obruč tedy vybrat?

Jsi úplný začátečník? Pak zvol obruč, která ti bude od země sahat přibližně k úrovni pupíku.

Začátečnické obruče jsou velké většinou od  90 do 100 cm a trubku mají tlustou 20 mm . 


Obručí ale existuje obrovské množství druhů. Na tanec, triky, multihooping, isolační obruče a další. Více informací o druzích obručí naleznete zde.

 

Pokud jste nedočkaví, objednejte si svou obruč zde a začněte s hoopingem v pohodlí domova.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.